Biblioteka jest otwarta w godz. 9.00-13.00.

Procedury udostępniania materiałów bibliotecznych »

Mikołajki seminaryjne

5 grudnia br. o godz. 20.30 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II odbył się pierwszy w historii WSD w Toruniu teleturniej mikołajkowy, który w tym roku zastąpił wieloletnią tradycję satyrycznych występów andrzejkowych dotyczących szeroko pojętego życia seminaryjnego. Teleturniej o nazwie „Semiliada” przygotowali klerycy z roku IV. Była to adaptacja popularnej „Familiady” emitowanej na antenie TVP 2.

O główną nagrodę, którą był zestaw zakreślaczy, zawalczyły dwie drużyny: Belfrów i Studentów. W pierwszej z nich zagrali: ks. rektor Dariusz Zagórski, ks. wicerektor Leszek Stefański i ojciec Andrzej Kowalski, a pomagali im dwaj klerycy z IV roku, którzy odgrywali role znanych klerykom postaci. W drużynie Studentów w grze wzięli udział: dk. Maciej Kępczyński (rok VI), kl. Andrzej Dembiński (rok V), kl. Marek Stacherski (rok IV), kl. Janusz Grosanc (rok III) i kl. Paweł Cieczko (rok II). Do finału przeszła drużyna Belfrów, której niestety nie udało się zdobyć 200 punktów wymaganych do wygranej. Mimo to otrzymali nagrodę główną.

Teleturniej mikołajkowy był okazją do radosnego spędzenia wieczoru w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja, biskupa Miry. Mamy nadzieję, że przeżyty wspólnie czas zabawy przyczyni się do zacieśnienia więzi wspólnoty seminaryjnej i przyczyni się do powstania nowej mikołajkowej tradycji.

kl. Bartosz Adamski

Relacja za stroną www.wsdtorun.pl


 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń