Biblioteka dla czytelników będzie ZAMKNIĘTA do odwołania. W tym czasie jest możliwy kontakt mailowy (biblioteka@bibdiec.pl) lub telefoniczny.

Wszystkie spotkania które miały się odbyć w Centrum Dialogu w okresie do Wielkanocy są odwołane.

Ludzie wolności w regionie kujawsko-pomorskim

Ludzie wolności27 listopada 2014 roku o godz. 10.00 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się IV ogólnopolska konferencja metodyczno-naukowa z serii „Dzieje Regionu Kujawsko-Pomorskiego” zatytułowana: Ludzie wolności w regionie kujawsko-pomorskim.

Patronat nad konferencją sprawują: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski.

Celem konferencji jest popularyzacja wiedzy o historii obszarów tworzących współcześnie województwo kujawsko-pomorskie, integracja środowisk zajmujących się edukacją regionalną oraz zachęcenie ich do podejmowania tematyki związanej z dziejami regionu i małych ojczyzn. Przekazane przez prelegentów materiały zostały umieszczone w publikacji popularnonaukowej pt. „Ludzie wolności w regionie kujawsko-pomorskim”.

Relacja na stronie Urzędu Marszałkowskiego »

Relacja w TV Toruń » 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń