Biblioteka jest otwarta w godz. 9.00-13.00.

Procedury udostępniania materiałów bibliotecznych »

Pokaz filmu "Zapora" i prelekcja o Żołnierzach Niezłomnych

Film ZaporaW sobotę 16 kwietnia na godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu na pokaz filmu "Zapora". którego producentem jest Instytut Pamięci Narodowej. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Piotr Wiejak, jeden z twórców filmu. Wstęp wolny.

„ZAPORA” to film o jednym z najbardziej niezłomnych dowódców polskiego podziemia niepodległościowego, cichociemnym - majorze Hieronimie Dekutowskim. Jest to przede wszystkim zapis wspomnień podkomendnych mjr. „Zapory”, kolegów, przyjaciół i członków rodziny. Z ich opowieści wyłania się obraz człowieka wymagającego i upartego, a jednocześnie wrażliwego i tęskniącego za normalnym życiem.

Historie opowiadane przez dawnych podkomendnych Dekutowskiego uzupełniają liczne zdjęcia, dokumenty i animacje przedstawiające najważniejsze akcje „Zaporczyków”. Mjr Dekutowski, podobnie jak inni żołnierze wyklęci, skazany został przez komunistów na wieczną niepamięć. Powrócił jako bohater.

Projekcję „ZAPORY” poprzedzi prelekcja nt. Żołnierzy Niezłomnych wygłoszona przez pracownika Delegatury IPN w Bydgoszczy.

WSTĘP WOLNY. Zapraszamy serdecznie.

 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń