Biblioteka jest czynna w dni powszednie w godz. 9.00-14.00.

Procedury udostępniania materiałów bibliotecznych w okresie zagrożenia epidemicznego

1. Biblioteka Diecezjalna jest otwarta dla użytkowników od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13. Czynna jest wyłącznie wypożyczalnia.

2. Do odwołania nieczynne są sale wolnego dostępu. Nie ma możliwości korzystania z czasopism. Nie ma również możliwości korzystania z komputerów bibliotecznych.

3. Przed przyjściem do biblioteki należy zamówić potrzebne książki mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub telefonicznie (56 658 46 00). Zamawiać należy zarówno pozycje znajdujące się w magazynie jak i w wolnym dostępie.

4. Na stanowisku wypożyczalni następuje odbiór wcześniej zamówionych książek. Może w nim przebywać tylko jeden czytelnik, pozostali proszeni są o oczekiwanie w holu biblioteki lub przed budynkiem z zachowaniem odpowiednich odstępów.

5. Użytkownicy są zobligowani do:
a) dezynfekcji rąk przy wejściu;
b) korzystania z własnych maseczek zasłaniających usta i nos;
c) zachowywania odległości minimum 2 metrów między osobami;
d) opuszczenia budynku niezwłocznie po odebraniu zamówionych książek.

6. Zwrotów wypożyczonych książek można dokonywać wyłącznie przez pozostawienie ich na wózku z napisem „Zwroty”, znajdującym się w wypożyczalni.

7. Zwrócone książki zostają wyłączone z możliwości ponownego wypożyczania na okres niezbędnej kwarantanny.

8. Istnieje możliwość zamawiania elektronicznych kopii fragmentów książek lub czasopism. Zaleca się jednak korzystanie ze źródeł elektronicznych.

 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń