2021-11-03

Metody empiryczne w teologii

W środę 10 listopada 2021 r. odbędzie się w Centrum Dialogu kurs na temat metod empirycznych w teologii prowadzony przez prof. Lluis Oviedo OFM (Antonianum, Rzym).

To propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby prowadzić badania terenowe/empiryczne i zyskać kolejne okazje do publikacji. Obowiązują zapisy - chętnych prosimy o przesłanie emaila zwrotnego do ks. prof. Piotra Roszaka (piotrroszak@umk.pl)

Lluis Oviedo

Profesor zwyczajny antropologii teologicznej na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie oraz teologii fundamentalnej w Instytucie Teologicznym w Murcji. Posiada stopień doktora z teologii ze specjalizacją z teologii fundamentalnej uzyskany na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie również wykładał w latach 2003-2010. Prowadzi na Papieskim Uniwersytecie Antonianum projekt „Teologia interdyscyplinarna i empiryczna”, który koncentruje się na dialogu teologii z naukami humanistycznymi i społecznymi. Był też członkiem zespołu projektu o ludzkiej specyfice, finansowanego przez Fundację Templetona. Obecnie redaguje serię wydawnictwa Springer New Approaches to the Scientific Study of Religion. Opublikował książki: Secularization as a Problem; Altruism and Charity; The Christian Faith and the New Social Challenges; jest ponadto współredaktorem publikacji Encyclopedia of Sciences and Religions. Jego badania koncentrują się na nowych badaniach naukowych nad religią i jej wpływem teologicznym, a także na zagadnieniach sekularyzacji i religijnej dynamiki społecznej.

Centrum Dialogu im. Jana Pawła II oraz Biblioteka Diecezjalna w Toruniu

Godziny otwarcia Biblioteki Diecezjalnej:

Poniedziałek, środa - piątek: 9.00 - 16.00
Wtorek: 9.00 - 18.00

W soboty, niedziele oraz dni świąteczne biblioteka jest zamknięta.

Centrum Dialogu im. Jana Pawła II

Dyrektor Centrum Dialogu i Biblioteki: