Biblioteka jest czynna w dni powszednie w godz. 9.00-14.00.
Zapraszamy.

Spotkanie doradców życia rodzinnego

W Centrum Dialogu im. Jana Pawła II przy toruńskim seminarium duchownym w sobotę 19 września 2015 r. odbyła się sesja rekolekcyjno-szkoleniowa doradców życia rodzinnego, którą przygotowała i poprowadziła diecezjalna doradczyni Bożena Szwechowicz. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 doradców z terenu naszej diecezji. Zaproszeni zostali również goście specjalni.

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. dr Jarosław Ciechanowski, który poprowadził część rekolekcyjną sesji z Pismem świętym w dłoniach, zwrócił uwagę, że słuchanie jest podstawą porozumienia między osobami. Po rozważaniu fragmentu Biblii odbyła się Msza św. Następnie udaliśmy się do refektarza, gdzie w czasie posiłku  ksiądz dyrektor poinformował nas o najbliższych planach szkoleń dla doradców.

Po obiedzie odbyło się spotkanie z instruktorem naprotechnologii Małgorzatą Podolak, która bardzo kompetentnie i szczegółowo przedstawiła program pracy z małżonkami starającymi się o dziecko oraz o możliwościach przywracania płodności poprzez zastosowanie modelu Creightona czyli wystandaryzowanego, naturalnego rozpoznawania płodności. Okazało się, że NaPro jako interdyscyplinarna dziedzina medycyny bardzo skutecznie radzi sobie z leczeniem niepłodności, z którą w Polsce boryka się coraz więcej par małżeńskich.

Gościem wyjątkowym był inicjator Obywatelskiego Ruchu Promocji Naprotechnologii Wojciech Kowalski, który przekonywał nas o konieczności apelu o utworzenie programu faktycznego leczenia niepłodności i rozdał nam ulotki ze zdjęciami kilkorga dzieci urodzonymi w tym roku dzięki leczeniu wg NaPro, pomimo uprzednich kilkuletnich bezskutecznych starań rodziców o dziecko. Na zakończenie miały miejsce warsztaty szkoleniowe dotyczące interpretacji kart obserwacyjnych cykli po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Prowadząca sesję poinformowała nas również o nowej koncepcji leczenia bezpłodności dietą warzywno-owocową prowadzoną pod nadzorem medycznym dr Ewy Dąbrowskiej. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę, jak chronić i troszczyć się o zdrowie prokreacyjne, skontaktuj się z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny w Internecie pod adresem: www.psnnpr.com

Jadwiga Szlag

Spotkanie Doradców życia rodzinnego
Relacja za stroną diecezja-torun.pl
 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń