Biblioteka jest czynna w dni powszednie w godz. 9.00-14.00.
Zapraszamy.

Międzyprzedszkolny konkurs różańcowy

25 października 2015 r. w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. "Różaniec - skarb, który trzeba odkryć".

Z początkiem października Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu ogłosiło III Międzyprzedszkolny konkurs „Różaniec – skarb, który trzeba odkryć”. Zadaniem pięcioletnich adresatów konkursu było wykonanie z pomocą rodziców lub dziadków najładniejszego, a zarazem najciekawszego różańca. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego przedsięwzięcia były Monika Kamińska i Hanna Muchewicz.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 18 placówek: przedszkola miejskie i prywatne oraz oddziały przedszkolne przy szkołach z Torunia, Złejwsi Wielkiej, Złejwsi Małej, Czarnowa, Grzywny i Małej Nieszawki.

Uroczyste podsumowanie konkursu rozpoczęło się 25 października br. Mszą św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchowego w Toruniu, którą odprawił ks. Mariusz Wojnowski, wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Po Eucharystii uczestnicy udali się do auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, gdzie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu, którzy przybyli na galę finałową ze swoimi rodzinami.

Monika Kamińska, Hanna Muchewicz

Zdjęcia z zakończenia konkursu »

 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń