2021-09-17

Wyróżnienie w konkursie na Obiekt Roku

Toruń od lat nagradza obiekty budowlane wyróżniające się walorami architektury nagrodą "Obiekt Roku". Jest to prestiżowa nagroda architektoniczna przyznawana przez Prezydent Miasta Torunia.

Budynek Centrum Dialogu otrzymał wyróżnienie w kategorii obiektów użyteczności publicznej. Gratulujemy architektom, p. inż. Andrzejowi Ryczkowi i p. inż. Aleksandrowi Furmankowi udanego pomysłu, a generalnemu wykonawcy - Przedsiębiorstwu EBUD Przemysłówka z Bydgoszczy jakości wykonania.

Uzasadnienie decyzji przez komisję konkursową: Budynek mieści bibliotekę wraz z czytelniami i salami audytoryjnymi. Na najwyższej kondygnacji ulokowano w nim wygodne pokoje gościnne, w podziemiach - obszerną halę garażową. Architekci nadali mu kształt litery L i dostosowali gabarytami do sąsiednich, historycznych zabudowań. Dzięki temu znakomicie dopełnia on cały zespół, współtworząc w nim reprezentacyjny dziedziniec. Centrum Dialogu zlokalizowano na tyłach nieruchomości, z dala od przyległych ulic i Placu, z których pozostaje niewidoczne. Jego użytkownicy, a zwłaszcza lokatorzy, korzystać będą dzięki temu ze spokoju i ciszy, mogąc cieszyć się urokami jakie zapewnia rosnący za ogrodzeniem bujny las. Komisja najwyżej wypunktowała tutaj wkomponowanie w otaczający teren oraz jakość wykonawstwa, w tym staranność robót, a także klasę i estetykę zastosowanych materiałów budowlanych.

Centrum Dialogu im. Jana Pawła II oraz Biblioteka Diecezjalna w Toruniu

Godziny otwarcia Biblioteki Diecezjalnej:

Poniedziałek, środa - piątek: 9.00 - 16.00
Wtorek: 9.00 - 18.00

W soboty, niedziele oraz dni świąteczne biblioteka jest zamknięta.

Centrum Dialogu im. Jana Pawła II

Dyrektor Centrum Dialogu i Biblioteki: