Biblioteka jest otwarta w godz. 9.00-13.00.

Procedury udostępniania materiałów bibliotecznych »

Współpraca z NUKAT

NUKATNUKAT (Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny) to centralny katalog polskich bibliotek naukowych i akademickich. Jest on tworzony przez ok. 1,5 tys. bibliotekarzy i zawiera informacje o zbiorach 130 polskich bibliotek naukowych. Od czerwca 2013 r. biblioteka Centrum Dialogu nawiązała współpracę z NUKAT.

Katalog NUKAT jest tworzony metodą współkatalogowania, co oznacza że każdy opis dokumentu jest tworzony tylko raz i kopiowany do katalogów lokalnych. Bibliotekarze pozyskują z bazy NUKAT gotowe rekordy bibliograficzne i tworzą w bazie lokalnej jedynie rekordy poszczególnych egzemplarzy.

 

Dzięki udziałowi w projekcie NUKAT, informacja o naszych zbiorach jest dostępna nie tylko w katalogu lokalnym UMK, ale także w centralnym katalogu ogólnopolskim, a za jego pośrednictwem także w katalogach światowych. Dane z NUKAT są bowiem przekazywane do światowej bazy danych o zbiorach bibliotecznych tzw. WorldCat. NUKAT przekazuje opisy także do wyszukiwarki Google i są dostępne w Google Scholar i w Google Books.

 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń