Biblioteka jest czynna w dni powszednie w godz. 9.00-14.00.
Zapraszamy.

Seminarium "Dzieci lubią książki. Jak aktywizować do nauki przez zabawę literacką?"

Dzieci lubią książkiToruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy organizują w Centrum Dialogu seminarium pt. Dzieci lubią książki. Jak aktywizować do nauki przez zabawę literacką? Spotkanie jest adresowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli bibliotekarzy, animatorów zajęć dla dzieci oraz wszystkich zainteresowanych.

DATA: 15 listopada 2014 r.
CZAS TRWANIA: 9.30 – 14.00

Prowadząca – Małgorzata Swędrowska – animator, moderator spotkań czytelniczych, nauczyciel i trener dorosłych.

Szkolenie będzie miało formę wykładu z elementami warsztatowymi. Podczas wykładu podpowiemy, jak zorganizować różnorodne działania czytelnicze z dziećmi. Uczestnicy doświadczą na sobie, czym jest czytanie wrażeniowe. Dowiedzą się, w jaki sposób zorganizować spotkania z książką, wierszem i opowiadaniem, by przeplatać słuchanie i czytanie tekstu literackiego ruchem, śpiewem, rymem, rytmem, a nawet tańcem na siedząco. Poznają książki obrazkowe, opowiadania dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które mówią o wartościach, takich jak współpraca, szacunek, odpowiedzialność. Nauczyciele uczestniczący w seminarium otrzymają materiały podsumowujące szkolenie oraz tytuł Promotora Literatury Dziecięcej.

Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia do dnia 10.11.2014 r. pod nr telefonu 56 655 41 56 lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Budowa Centrum Dialogu była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i środków Gminy Miasta Toruń